Bremen’de başarılı Türklere Ödül

Almanya’nın Bremen kentinde, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren başarılı ve yardım sever Türkler ödüllendirildi.

BREMEN (AA)- Almanya’nın Bremen kentinde, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren başarılı ve yardım sever Türkler ödüllendirildi.

Bremen Türk Gazeteciler Derneği, “Türkiye ve Türk halkına olduğu gibi, tüm insanlığa hizmet edenler unutulmayacak, unutturulmayacaktır” sloganıyla, çeşitli alanlarda yıllardır yaptıkları hizmetlerden dolayı bazı kişileri teşekkür plaketiyle ödüllendirdi.

Bremen Basın Kulübünde düzenlenen törende, “Dost Eli” yardım kampanyasını düzenleyen Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Hasan Küşneci ve eşi Fatma Küşneci, Schleswig kentinde yardım faaliyetlerinde bulunan Muazzez Demiryürek, iş adamları Fatih Durmuş, Hüseyin Kahya, sosyal ve eğitim alanlarında başlatılan çeşitli kampanyalara destek veren Sevim Vreskala ile Hacer Özgan, sosyal ve danışmanlık hizmeti veren Ahmet Can, Kemal Aka, Solingen Türk-Alman Dostluk Derneği Başkanı Onur Demirbaş, yüksek mimar Dursun Özgeren ve boksta çok sayıda başarıya imza atan antrenör, milli sporcu ve iş adamı Ali Gürkan’a teşekkür plaketi verildi.

Törende ayrıca, Hürriyet gazetesi Bremen muhabiri Recep Seplin ile Türkiye ve Post Bremen gazetelerinin temsilcisi Hasan Akdoğan “yılın Türk gazetecileri”, ayrıca Türk-Alman ticari dostluğuna katkılarının yanı sıra sosyal alanda hizmetlerini sürdüren Bremen Türk-Avrupa İşverenler Birliği TEWIFO Başkanı Bülent Uzuner “yılın Türk iş adamı” olarak onurlandırıldı.

Bremen Türk Gazetecileri Derneği Başkanı Birol Tan, yapılan çalışmaların Alman toplumuyla birlikte huzur ve barış içinde yaşamaya katkı sağlamaya yönelik olduğunu belirtti.

Related Posts