Emre Hüsmen, Peugeot

GENÇ TÜRK TASARIMCI FİNALE KALDI
Peugeot’un dördüncüsünü düzenlediği tasarım yarışmasında ilk 10’a kalan finalistler açıklandı. Oldukça çekişmeli geçen oylamanın sonucunda Peugeot 910 adlı tasarımıyla Ertuğ Yenidemir, ilk 10 finalist arasında kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Toplam 113 farklı ülkeden 4 binden fazla projenin gönderildiği yarışmanın bir önceki ayağında ilk 30 finalist belirlenmişti. İlk 30 finalist arasında Ertuğ Yenidemir ve Kazım Doku adlı genç Türk tasarımcılar, ilk 30 finalist arasına girmişlerdi. Tüm internet kullanıcılarından otomobili, otantik ve özgün bir keyif kaynağı olarak tekrar keşfetmeleri istenen yarışmada, bu sene pek çok ilk yaşandı. En fazla katılımın yaşandığı bu yılki yarışmada, 4 binden fazla proje yer aldı ve ilk kez 113 farklı ülkeden katılım oldu. 525 tasarım ile Çin en fazla tasarım ile katılan ülke oldu. Çin’i 477 tasarım ile Fransa ve 212 tasarım ile Türkiye takip etti. Peugeot Türkiye, daha önce de açıkladığı gibi yarışmaya katılıp ilk 10’da dereceye giren Türk tasarımcıya destek verecek. Peugeot’nun bir önceki tasarım yarışmasında ilk 10’a giren Emre Hüsmen, Peugeot Türkiye’nin bursuyla Toronto’da Humber College of Applied Arts and Technology’de Endüstriyel Tasarım bölümünde okuyor. Yarışmada artık finale çok az kaldı. Şubat ayının sonunda birinci seçilen tasarım, yarışmanın resmi internet sitesinden açıklanacak ve 2007 Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda kazanan tasarımcı basına tanıtılacak.

Related Posts

4 Comments

 1. Bu resimdeki araç 2006 Peugeot tasarım yarısmasında finale kalan Ertuğ Yenidemir’e aittir. Emre HÜSMEN ise Peugeot 707 Coupe isimli tasarımıyla 2004 yarısmasında ilk 10 finalist arasına girmiştir. Saygılar,

  Kendisinin tasarımını aşağıdaki linkte gorebilirsiniz;

  http://emrehusmen.deviantart.com/gallery/?offset=72

 2. Verdiginiz bilgiden dolayi tesekkur ederim…
  Demekki bu yanlislik buyuk gazetelerdede boyle biliniyor.

  Bu yanlis duzeltilmeli bence…

  BEN RESMI DUZELTTIM

  Yorumunuz icin Tesekkurler

Comments are closed.