Bulent Uzuner – BTC yonetim kurulu baskani

Türk yüregini Alman akli ile birleştirmek

Guncel Bilgiler icin: http://www.btc-ag.com

BTC adli şirketin yönetim kurulu baskani Bülent Uzuner ile kariyeri hakkinda konuştuk

Bülent Uzuner ikinci nesil temsilcilerinden. Almanya´ya 1972 yilinda yedi yaşinda bir çocukken gelmiş. Bugün 37 yaşinda olan Bülent Uzuner, Bremen ve çevresindeki en başarili türk iş adamlarindan bir tanesi. O iki yildan beri bilgisayar teknolojisi alaninda danişmanlik yapan ve ortagi oldugu BTC (Business Technology Consulting AG) adli şirketin yönetim kurulu başkani.

Bülent Uzuner´in kariyeri Bremen üniversitesi´nde ekonomi bölümünü bitirmesi ile baslamis. Bir kac yil Frankfurt ve Wiesbaden´deki büyük firmalarda calişmis. 1997 yilinda Bremen´e geri dönerek, UMC adi altinda kendi şirketini kurmuş. UMC gittikçe büyümüş, iki yil içinde 40 çalisan olmuş. 2000 yilinda iki alman şirketi ile birleşen UMC, isim degistirerek BTC adini almiş. “Şu anda toplam 310 işçimiz var” diyor Bülent Uzuner: “Son iki yil içinde toplam 200 kişiye iş olanagi sagladik.”

BTC personelinin büyük çogunlugu Alman. çalişanlardan yaklaşik yüzde 5´i Türk veya yabanci kökenli. “Kendi insanlarimiza seve seve iş imkani vermek isterim, ama kalifiye uzman bulmak ne yazik ki çok zor”, diyor Bülent Uzuner.

BTC bu yil 35 milyon Euroluk ciro yapacak. Şirket Almanya´nin alti ayri kentinde hizmet veriyor. Ayrica Isviçre ve Slowakya´da iki yurtdişi temsilciligi bulunuyor. “Büyümemiz ayni tempoda olmasa da devam edecek”, diyor Bülent Uzuner. Genç işadami için gerçekten de gurur verici bir tablo.

Üç çocuk babasi olan Bülent Uzuner´in örnek kariyeri agir ve disiplinli çalismanin ürünü. O bu başarinin sirrini şöyle anlatiyor: “Almanya´da kariyer yapmak aslinda o kadar zor degil. Çünkü biz büyük bir potansiyele sahibiz. Önemli olan türk yüregini, Alman akli ile birleştirmek. Bu bileşim başarili olmak için ideal. Benim müşterilerim de bu özelligime deger veriyorlar. Başarimin sirri birazcik da burada yatiyor.”

http://www.btc-ag.de/index.jsp?/news/news_detail.jsp?currentPage=47&state=long_list&categoryID=8&newsID=54~main

Related Posts

3 Comments

 1. ÇOK,ÇOK TEBRİK EDİYORUM SENİ YEĞENİM GURUR DUYUYORUM SADECE ALMANYADA DEYİL AVRUPADA ,DÜNYADA BAÞIDAN BAÞARIYA KOÞMANI DİLİYORUM GÖZLERİNDEN ÖPERİM DAYIN RAFET ÞENTÜRK

  ADRES:ZAFER MAHALLESİ ORDU CAD. NO:112 NAZİLLİ /AYDIN
  TÜRKİYE

  TELEFON:02563134424
  CEP TELEFON:05337665761

 2. Kardeþim baþarıların bize gurur veriyor yolun açık olsun Ayhan ÇAÐ

 3. SEVGİLİ BÜLENT SENİN BAÞARINI YAKINEN TAKİP ETMEKTEYİZ YAPTIĞIN HER ÇALIÞMA TÜRK MİLLETİNE VE TÜM YAKINLARINI NE KADAR GURURLANDIRDIĞINI BİLMENİ İSTERİZ SENİ VE AİLENİ BU DESTEKLERİNDEN DOLAYI KUTLAR BAÞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ OSMAN HAMZAOĞLU

Comments are closed.