Berken Pazar: Tekvando Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu

3257659_230x230Minik Berken’e şampiyon desteği

Almanya’nın Wuppertal kentinde yaşayan minik tekvandocu Berken Pazar, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu tekvandocu Servet Tazegül ile hazırlandı.

Sindelfingen kentinde 1-3 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 1. Dünya Çocuklar Tekvando Şampiyonası’na katılacak olan 8 yaşındaki Pazar, şampiyonluğu kazanacağına inandığını söyledi. LGS-Langenberg Spor Kulübü’nün sporcusu olduğunu ve geçen yıl katıldığı elemelerde ilk ikiye girerek Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettiğini anlatan Pazar, şöyle devam etti:

“Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Servet Tazegül’den 3 gün ders aldım. Amacım tıpkı Servet ağabey gibi dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak. Yaşıma göre bedensel olarak biraz iri olduğum için turnuvalarda hep benden 2-3 yaş büyüklerle karşılaştım. Tekvandoda ilk kez 13 yaş altı sporcular için bir dünya şampiyonası düzenleniyor. Bu şampiyona için alt yaş sınırı 9 ama ben başarılı ve yaşıma göre iri olduğum için kabul edildim.”

Berken’in annesi Semra Pazar ve babası Uğur Pazar ise Berken ile gurur duyduklarını belirterek, “Heyecanımızı ve duygularımızı kelimelerle anlatamayız. Ona elimizden gelen tüm desteği veriyoruz dediler. Berken Pazar’ın antrenörü İsmet Çolak da, Berken’den beklentisinin yüksek olduğunu dile getirdi. Berken’in çok yetenekli olduğunu vurgulayan Çolak, ”Formu yerinde olursa şansı büyük. Haftada 5 antrenman yapıyor, çok azimli. Böyle başarılı bir sporcumuz olduğu için gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı. 5 yaşında tekvandoya başlayan Berke Pazar’ın, çeşitli turnuvalardan 8’i birincilik olmak üzere 10 madalya ve 4 kupası bulunuyor.

http://www.hurriyet.de/haberler/spor/1362033/minik-berkene-sampiyon-destegi

Related Posts